به وب سایت سپهر تهویه خوش آمدید.

ساعات کاری ما : شنبه تا پنجشنبه || 09:00 الی 20:00

نصب کانال اسپیرال

برای نصب کانال های اسپیرال دو روش وجود دارد : کوپلینگ و فلنجی

-اتصال کوپلینگ یا طوقه

اولین و ساده ترین روش ، استفاده از کوپلینگ و یا طوقه است. برای استفاده از این روش کانال های اسپیرال را به صورت مادگی باید در نظر گرفت. و از کوپلینگ یا طوقه ها با کمی تلرانس منفی یا خلاصی می تواند به عنوان مادگی استفاده کرد.که بعد از قرار دادن کوپلینگ یا طوقه، داخل کانال اسپیرال ،از بیرون توسط پیچ سرمته واشردار به کانال اسپیرال متصل می گردد.

شرکت سپهرتهویه جهت رفاه حال مشتریان عزیز ،کوپلینگ و طوقه های مورد استفاده جهت نصب سر به سر کانال های اسپیرال به هم دیگر ،اقدام به تولید در دو مدل ساده و گسگت دار نموده است.که در کوپلینگ های گسگت دار نشتی هوا به شدت کاهش پیدا می کند.

اگر در نصب کانال های اسپیرال به هم دیگر از کوپلینگ ساده استفاده گردد ،نیاز است جهت جلوگیری از نشتی هوا ،بعد  از اتمام کار ،درز بین اتصال ها با نوارچسب آلومینیومی پوشانده شود.البته  در مورد کوپلینگ های گسکت دار نیاز نمی باشد.

از این سیستم ترجیحا تا قطرهای 60سانتی متر و در ارتفاع های پایین و فقط مخصوص کانال های انتقال هوا می باشد.و هرگز نباید برای سیستم های کانال کشی که برای انتقال مواد استفاده می شوند استفاده کرد.

 

-اتصال فلنجی

این روش هزینه بالاتری نسبت به روش قبلی دارد.در نتیجه استحکام بالاتری به سیستم کانال کشی می دهد.از فلنج ها برای اتصال کانال با قطرهای بالاتر،برای مکان هایی که نصب کانال اسپیرال در ارتفاع می باشد،برای سیستم های کانال کشی که نیاز به صافی سطح داخلی می باشد و نباید از اتصالاتی مثل طوقه که محل تجمع می شود استفاده کرد.

فلنج های با قطر های 10 تا 25 سانتی متر از ورق های 2 تا 3 میلیمتر که توسط دستگاه CNC پلاسما بریده می شود ساخته می شود.و برای قطر های بالاتر از تسمه های فولادی یا نبشی فابریک فولادی 3تا4سانتی متر استفاده میگردد.

تماس سریع سپهر تهویه واتساپ سپهر تهویه واتساپ سپهر تهویه