به وب سایت سپهر تهویه خوش آمدید.

ساعات کاری ما : شنبه تا پنجشنبه || 09:00 الی 20:00

کاهش تضمینی حداقل 20درصدی قیمت ساخت و اجرای کانال کشی با کانال و لوله های اسپیرال

کاهش تضمینی حداقل 20درصدی قیمت ساخت و اجرای کانال کشی با کانال و لوله های اسپیرال

در این مقاله قصد داریم راه حل های واقعی کاهش قیمت اجرا وساخت سیستم های کانال کشی با کانال و لوله های اسپیرال را با شما بررسی کنیم.

در یک سیستم های کانال کشی ورق مصرفی-فلنج ها-ساپورت های سقفی و دیواری -زمان ساخت و اجرا از آیتم های اصلی هستند در برآورد قیمت و هزینه کانال کشی باید در نظر گرفته شود.

-کاهش ورق مصرفی

شما در نظر بگیرید یه سیستم کانال کشی چهاگوش به ابعاد 50*50 سانتی متر یا همان 20*20 اینچ دارید.مقدار ورق مصرفی برای ساخت هر متر مربع به همراه اتصالات فرنگی پیچ کانال ها دقیقا معادل 2.1 متر مربع هست.

ولی اگر سیستم کانال کشی چهارگوش را به گرد و اسپیرال تبدیل کنیم .سطح مقطع هوادهی معادل کانال چهارگوش به ابعاد 50*50 سانتی متر به کانال گرد و اسپیرال قطر  55 سانتی متر می شود.که اگر محیط کانال گرد و یا اسپیرال به قطر 55 سانتی متر را بدست بیاوریم می شود 1.72سانتی متر.

که اگر مقدار ورق مصرفی برای کانال چهارگوش 50*50 که 2.1متر مربع می شود را از مقدار ورق مصرفی کانال گرد و اسپیرال با قطر 55 سانتی متر کسر کنیم.برابر با 38 سانتی مترمربع در هر متر طول صرفه جویی مقدار متریال انجام می شود که اگر به درصد بخواهیم بیان کنیم  دقیقا 18درصد مقدار ورق مصرفی ما کاهش پیدا خواهد کرد.

- فلنج ها

کانال های چهارگوش به صورت استاندارد بیش از طول 1.25متر جهت کاهش در ایجاد صدا در سطح کانال نباید ساخته شوند.بنابراین هر 1.25 متر شما یک فلنج خواهید داشت.در صورتی که کانال های گرد و اسپیرال در طول های آزاد تا حد معمول 4متر ساخته شوند که میزان فلنج ها را می توان یک سوم کاهش داد.

-ساپورت ها

وقتی مقدار ورقی مصرفی و تعداد فلنج در سیستم کانال کشی گرد  و اسپیرال کاهش پیدا می کند قاعدتا وزن در هر متر طول کاهش پیدا خواهد کرد.که در اینصورت بر خلاف کانال کشی چهارگوش نیاز به ساپورت گذاری با فواصل طولانی تری خواهد داشت. 

-زمان ساخت و اجرا

کانال های چهارگوش به دلیل ساخت به صورت سنتی هزینه های کارگری و زمان بالاتر ی دارند.ولی کانال های اسپیرال و گرد در صورت ساخت با تجهیزات پیشرفته زمان و هزینه های کارگری ساخت بسیار پایین تری خواهند داشت.

تماس سریع سپهر تهویه واتساپ سپهر تهویه واتساپ سپهر تهویه