به وب سایت سپهر تهویه خوش آمدید.

ساعات کاری ما : شنبه تا پنجشنبه || 09:00 الی 20:00

اصول ساخت و اجرای کانال های هوا

اصول ساخت و اجرای کانال های هوا

این روزها با توجه به هزینه های بالای سوخت و انرژی  ، سیستم های کانال  کشی با کیفیت می توانند یک صرفه جویی در مصرف انرژی - یا هدر رفت انرژی  باشند. اگر تصمیم به اجرا و یا بازسازی یک سیستم کانال کشی در ساختمان خود  دارید لازم است که به 5مورد اساسی برای اجرای صحیح کانال های انتقال هوا  توجه کنید.

رعایت این اصول اساسی می تواند 20درصد حداقل راندمان دستگاه و کیفیت هوا را افزایش بدهد و مصرف انرژی های شما را کاهش بدهد.

 

1- محل نصب کانال ها

کانال  های انتقال هوا را حدالمقدور در محیط خارجی ساختمان نصب نکنید.و به دور از  تابش آفتاب باشد. و از عایق های مناسب برای کانال های انتقال استفاده  بفرمایید.

 

2- استفاده از متریال با کیفیت و دارای تاییدیه

به  هیچ عنوان از کانال های دست دوم و یا قبلا استفاده شده به دلیل وجود  باکتری در درزهای کانال ها استفاده نکنید.و از متریال هایی که دارای  تاییدیه هستند استفاده بفرمایید.

 

3- کاهش افت فشار هوا و یکنواختی فشار هوا

در  سرتاسر سیستم کانال کشی از یک طراح و مشاور حرفه ای برای سیستم های کانال  کشی خود کمک بگیرید.و در هنگام اجرا از زانوهای دارای گوشه های تیز خودداری کنید.طول کانال کشی حداقل باشد.

 

4- اجرای کانال های برگشت و تعبیه دریچه برگشت هوا به سیستم

هر  اتاقی و مکانی که نیاز به تهویه دارد حتما باید دارای کانال برگشت برای  سیستم های سرمایشی غیر تبخیری باشد.که این عمل می تواند با برگشت دادن هوای  مکان مورد نظر به سیستم مصرف انرژی را کاهش دهد و با عبور هوا از روی  فیلترهای نصب شده روی دریچه ها ،می تواند عمل تصفیه هوا  انجام شود.

 

5- عدم نشتی هوا در سیستم کانال کشی

درحین بازسازی یا نصب جدید ، کانال های هوا باید با توسط فلنج های تایید شده  باپیچ های فلزی بمتصل  شود. سپس اتصالات باید با ماستیک و گسکت درز بندی  شوند.

تماس سریع سپهر تهویه واتساپ سپهر تهویه واتساپ سپهر تهویه