به وب سایت سپهر تهویه خوش آمدید.

ساعات کاری ما : شنبه تا پنجشنبه || 09:00 الی 20:00

مزایای کانال های اسپیرال

مزایای کانال های اسپیرال

برای کانال کشی دستگاه های هواساز و داکت اسپیلت ها از کانال های چهارگوش فلزی و پلی اورتان،کانال های فلکسیبل و کانال های اسپیرال گرد می توان استفاده کرد.

شناختن مزایای استفاده از کانال های اسپیرال برای دستگاه های  شما بسیار مهم است. در ادامه به برخی از آنان اشاره شده است:

1- کمترین میزان نشتی هوا

نشتی هوا در کانال های انتقال هوا ،بزرگترین مشکل را می تواند برای دستگاه های تهویه مطبوع ایجاد کند.

ولی با این وجود کانال های اسپیرال به گونه ای ساخته شده اند که اطمینان حاصل می کنند هیچ گونه نشت هوا در سیستم کانال کشی هوا نداشته باشیم. نشت هوا باعث کاهش راندمان انرژی در سیستم HVAC شما می شود که به نوبه خود باعث کاهش راندمان می شود.

نشت هوا همچنین باعث عدم کیفیت هوا در ساختمان می شود. این روی کارمندان و افرادی که در محیط قرار دارند تأثیر می گذارد و ممکن است بیمار شوند. کانال های اسپیرال دارای درزهای مارپیچی کاملا پرس شده می باشند که نشتی هوا را به صفر می رسانند.

2-افت فشار هوای کمتر

افت فشار در کانال های اسپیرال گرد کمتر است زیرا این نوع کانال  کاملاً آب بندی شده است. و  سرعت هوا در کانال های اسپیرال گرد به دلیل کاهش افت فشار استاتیکی افزایش یافته است  ، که یکی از دلایل کاهش افت فشار دایره ای بودن سطح کانال های اسپیرال نسبت به کانال های چهارگوش است.

3- تمیزکاری راحت تر کانال های اسپیرال

کیفیت هوای عبوری از سیستم کانال کشی،می تواند تحت تأثیر کثیفی ها و آلودگی ها در کانال ها قرار بگیرند و سلامتی افراد ساکن در آن محیط را تحت تاثیر قرار بدهد. بنابراین ، به دلیل عدم گوشه های تیز و 90 درجه در کانال های گرد،با تمیز کردن خیلی راحت تر کانال های اسپیرال ،این دغدغه را برای شما کاهش میدهد.

 

4- کاهش صدا و نویزهای مزاحم

کانال های هوا معمولاً به دلیل فشارهایی که هوای عبوری از داخلشان به بدنه های کانال وارد می کنند و سرعتی در کانال ها جریان پیدا می کند،می تواند  سر و صدای زیادی ایجاد می کند. با این حال ، این معایب در مورد کانال های اسپیرال و گرد نیست زیرا کانال های اسپیرال و گرد با جریان هوا در لوله مارپیچی شکل خود، فشار را برابر می کند. وقتی فشار در حد متعادل باشد ، میزان سر و صدا کاهش می یابد.

 

5- فضای عرضی کمتر

کانال های گرد فضای عرضی کمتری نسبت به کانال های چهارگوش دارند.واین مورد می تواند در برخی موارد در رایزرها مشکل ایجاد بکند.

 

6- هزینه های اجرای کمتر

برخلاف باور عموم،کانال های اسپیرال به دلیل کاهش ورق مصرفی وچون استحکام بیشتری دارند ،طبق استاندارد می توان از سایز ورق نازک تری نسبت به کانال های چهارگوش استفاده کرد.که در هزینه های ساخت کاهش زیادی خواهید داشت.یکی دیگر از اجناسی که هزینه های کانال کشی را افزایش می دهد،استفاده از فلنج برای اتصال کانال ها بهم دیگر است.که در مورد کانال های چهارگوش به شدت از فلنج استفاده می شود.ولی کانال های اسپیرال به دلیل اینکه می توان در طول های آزاد تولید کرد از فلنج کمتری استفاده می گردد.و همین مسئله رو می توان برای ساپورت های کانال ها ذکر کرد.که کانال های چهارگوش بخاطر وزن بالایی که بخاطر مقدار مصرفی و فلنجی که دارند نسبت به کانال های اسپیرال برای نصب ساپورت بیشتری نیاز است.

تماس سریع سپهر تهویه واتساپ سپهر تهویه واتساپ سپهر تهویه