به وب سایت سپهر تهویه خوش آمدید.

ساعات کاری ما : شنبه تا پنجشنبه || 09:00 الی 20:00

انواع اتصالات کانال های اسپیرال

انواع اتصالات کانال های اسپیرال

برای نصب کانال های اسپیرال چند روش وجود دارد که عبارت اند از : 

- اتصال کوپلینگ یا طوقه

اولین  و ساده ترین روش ، استفاده از کوپلینگ و یا طوقه است. برای استفاده از این  روش کانال های اسپیرال را به صورت مادگی باید در نظر گرفت. و از کوپلینگ  یا طوقه ها با کمی تلرانس منفی یا خلاصی می تواند به عنوان مادگی استفاده  کرد.که بعد از قرار دادن کوپلینگ یا طوقه، داخل کانال اسپیرال ،از بیرون  توسط پیچ سرمته واشردار به کانال اسپیرال متصل می گردد.

توجه داشته باشید که شرکت سپهرتهویه جهت رفاه حال مشتریان عزیز ،کوپلینگ و طوقه های مورد استفاده  جهت نصب سر به سر کانال های اسپیرال به هم دیگر ،اقدام به تولید در دو مدل  ساده و گسگت دار نموده است.که در کوپلینگ های گسگت دار نشتی هوا به شدت  کاهش پیدا می کند.

اگر از در نصب کانال های اسپیرال به هم  دیگر از کوپلینگ ساده استفاده گردد ،نیاز است جهت جلوگیری از نشتی هوا ،بعد از اتمام کار ،درز بین اتصال ها با نوارچسب آلومینیومی پوشانده شود.البته  در مورد کوپلینگ های گسکت دار نیاز نمی باشد.

از این سیستم ترجیحا  تا قطرهای 60سانتی متر و در ارتفاع های پایین و فقط مخصوص کانال های انتقال  هوا می باشد.و هرگز نباید برای سیستم های کانال کشی که برای انتقال مواد  استفاده می شوند استفاده کرد.

کوپلینگ ساده نصب کانال های اسپیرال

 

 

کوپلینگ گسگت دار نصب کانال های اسپیرال

 

 

-اتصال فلنجی

این  روش نصب نسبت به استفاده از طوقه نیازمند هزینه های بالاتری هست.در نتیجه  استحکام بالاتری به سیستم کانال کشی می دهد.از فلنج ها برای اتصال کانال با  قطرهای بالاتر،برای مکان هایی که نصب کانال اسپیرال در ارتفاع می  باشد،برای سیستم های کانال کشی که نیاز به صافی سطح داخلی می باشد و نباید  از اتصالاتی مثل طوقه که محل تجمع می شود استفاده کرد.

فلنج های با  قطر های 10تا25 سانتی متر از ورق های 2تا 3میلیمتر که توسط دستگاه  CNCپلاسما بریده می شود ساخته می شود.و برای قطر های بالاتر از تسمه های  فولادی یا نبشی فابریک فولادی 3تا4سانتی متر استفاده میگردد.

 

تماس سریع سپهر تهویه واتساپ سپهر تهویه واتساپ سپهر تهویه